Градоначалникот положи свежо цвеќе на споменикот на авијатичарите

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Градоначалникот Димитриевски, заедно со делегација од советот на Општина Куманово положија свежо цвеќе по повод 77 години од загинувањето на осумте пилоти од петтиот ловечки полк на војската на кралството Југославија.

Врати се на врвот
Големина на фонт