Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Делегација од Општина Куманово положи цвеќе на бистата на Гоце Делчев

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Општинска делегација предводена од Градоначалникот Максим Димитриевски денеска положи свежо цвеќе на бистата на македонскиот револуционер Гоце Делчев, по повод 146 години од неговото раѓање.

Врати се на врвот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Големина на фонт
Боја на контраст