Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Документарен филм „Соколански кошаркарски турнир”

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Градоначалникот Максим Димитриевски денеска во општината  оствари  средба со спортските легенди Мирољуб Дамјановиќ, Немања Ѓукиќ, Јелица Калиниќ, Христо Ќорчевски, Васил Тупурковски, Зоран Темелковски, Пежо Лазетиќ, Домлевски, Мирослав Лалевски и Мице Ивановски  кои престојуваат во нашиот град по повод промоцијата на документарниот филм „Соколански кошаркарски турнир„. По средбата зедно присуствуваа на промоција на петтиот филм за Соколана од спортскиот новинар Маријан Стошевски, кои се одржа во Занаетчиски дом. Филмот за кошаркарските турнири е специфичен, бидејќи во него актерите ги раскажуваат своите настапи во „Соколана„, симбол на спортскиот дух на Куманово.

 

 

Врати се на врвот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Големина на фонт
Боја на контраст