Женскиот ракометен клуб Куманово на прием кај градоначалникот

По огромниот успех кој го постигнаа годинава освојувајќи го Купот на Македонија, ракометарките на ЖРК Куманово денеска се сретнаа со градоначалникот Максим Димитриевски.

На средбата, градоначалникот Димитриевски им се заблагодари за посветеноста и за постигнатиот успех, истакнувајќи дека се чест и гордост за нашиот град и им порача дека Општина Куманово ќе продолжи да дава поддршка на спортот во Куманово. Градоначалникот се заблагодари и на тренерот и екипата која со своите амбиции придонесуваат Куманово заслужено да ја носи титулата Град на спортот за 2019 година.

ЖРК Куманово во моментов е прв на табелата и се надева на освојување на првенството.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт