Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Заврши ликовната колонија „Карпино 2019„

Вчера заврши седумнаесетата по ред меѓународна ликовна колонија „Карпино„2019. Оваа година учество зедоа вкупно петнаесет уметници од нашата држава и од Италија, Хрватска, Црна Гора и Србија. Изложбата траеше осум дена, а уметниците твореа во класична техника, акрил и масло на платно. На затворањето присуствуваше Градоначалникот Максим Димитриевски.

Врати се на врвот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Големина на фонт
Боја на контраст