Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележани 147 години од раѓањето на Гоце Делчев

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Гимназијата „Гоце Делчев“ денеска со свеченост ја одбележа 147 годишнината од раѓањето на револуционерот Гоце Делчев.

Градоначалникот Максим Димитриевски и Претседателот на Советот на Општина Куманово Атина Мургашанска заедно со претставници на општинската администрација положија свежо цвеќе пред битстата во училиштето.

Врати се на врвот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Големина на фонт
Боја на контраст