Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележан денот на АРМ-18 Август

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Градоначалникот Максим Димитриевски  денеска​ присуствуваше ​во​ ​касарната​ „​Боро​ ​Менков“​ ​во​ ​Куманово​, каде ​со​ ​воена​ ​свеченост​ ​беше ​одбележан Денот на Армијата на Република Македонија – 18ти август.

На настанот присуствуваа делгации на АРМ, претставници на државната управа​, Градоначалниците и претставници на локалните самоуправи, јавните установи​ ​и​ ​служби. ​Пред присутните​ ​на​ прославата​ ​свој​ ​поздравен​ ​говор​ ​имаше​ заменик началникот на штабот на ЗОК, полковник Жикица Јовановски.

 

Врати се на врвот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Големина на фонт
Боја на контраст