Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Програма за одбележување на 11 Октомври, Ден на народното востание и Ден на борецот во Општина Куманово

Почитувани сограѓани,

Од името на градоначалникот и Советот  на Општина Куманово, Ве покануваме заеднички да го одбележиме 11 Октомври-Ден на народното востание и Ден на борецот, како значаен датум од македонската историја, кој е симбол на македонската борба за слобода.

Спортски манифестации по повод 11 Октомври во организација на  Општински сојуз на спортови Куманово и соодветен спортски клуб

08.10.2021 година

Аикидо семинар 11 Октомври Куманово
ОССК и АК Агатсу Куманово
сала на Аикидо клуб Агатсу
19.00 часот

09.10.-11.10.2021 година

Тениски турнир за деца до 14 години 11 Октомври Куманово
ОССК и ТУМБА тенис клуб Куманово
тениски терени кај градскиот базен
09.00-17.00 часот

09.10.2021 година

Традиционален атлетски митинг 11 Октомври Куманово
ОССК и АК Куманово
aтлетски полигон  на ОСТУ “Наце Буѓони”- Куманово
11.00 часот (за деца до 14 години)
официјална програма од 13.30 часот

11.10.2021 година

Ракометен турнир 11 Октомври Куманово
ОССК и  МРК  Куманово
спортски терени во Соколана
10.00 часот

11.10.2021 година

Традиционален пинг понг турнир 11 Октомври Куманово
ОССК и ППК Куманово
училишна спортска сала на СОУ-Гимназија “Гоце Делчев”
10.30 часот

11.10.2021 година

Полагање цвеќе на Спомен костурница со пригодна програма
Локална самоуправа
Спомен костурница Куманово
11.00 часот

11.10.2021 година

Велосипедска трка ТРОФЕЈ 11 Октомври
ОССК и ВК ВЕЛО-М Куманово
пред спортска сала
кружно на релација “Октомвриска револуција” и “3-та МУБ” (пред трката ќе возат деца велосипедисти)
12.00 часот

24.10.2021 година

КУП во спортско риболовство 11 Октомври
на река Пчиња
08.00 часот.

Врати се на врвот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Големина на фонт
Боја на контраст