Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Средба на Градоначалникот Димитриевски со министерот без ресор Аксел Ахмедовски

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска во работна посета на Општина Куманово беше Министерот Ахмедовски кој е задолжен за имплементација на националната стратегија за подобрување на состојбата на ромите. Со градоначалникот Максим Димитриевски разговараа за состојбата на ромското население во општината, местата кај што живеаат, инфраструктурата во тој дел од градот како и за заеднички проекти во иднина.

Врати се на врвот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Големина на фонт
Боја на контраст