Средба на Градоначалникот Димитриевски со матурантите

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска во салата на СОУ „Перо Наков„ градоначалникот Максим Димитриевски оставри средба со  матурантите од  средните училишта од нашиот град. По повод завршувањето на средното образование, Градоначалникот им посака многу здравје и среќа во животот, како и успех на личен и професионален план. Најави дека на 31 мај од страна на Општината ќе биде организирана забава за сите матуранти.

Врати се на врвот
Големина на фонт