Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Filloi Festivali i Tamburave

Оваа објава е достапна и на: mkмакедонски

Me fjalë përshëndetëse, në Sheshin e qytetit, Kryetari i Komunës Maksim Dimitrievski, e hapi Festivalin e 14 – të të Tamburave. Para publikut të Kumanovës, në natën e parë të festivalit u prezantuan artistët e muzikës: Margica Antevska, Violeta Tomovska, Okteti Kumanovo, GTO Tamburashët e Kumanovës me solistët Sandra Millkovska dhe Nino Veliçkovski. TS Velos (Novi Sad, R. e Serbisë) dhe Orkestri Prijateli nga Shkupi. Atmosfera e këndshme u pasurua edhe me fishekzjarre.

Back to top
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Големина на фонт
Боја на контраст