Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Promovohet monografia “Oktet Kumanova”

Оваа објава е достапна и на: mkмакедонски

Mbrëmë, në restorantin Gracija, u mbajt promovimi i monografisë “Oktet Kumanova” nga autori Petar Nikollovski, me rastin e 37-vjetorit të ekzistimit në këtë përbërjeje. Ngjarja kulturore organizohet nga Fondacioni për Kulturë dhe Sporte Kumanova, nën kujdesin e Kryetarit dhe Këshillit të Komunës së Kumanovës. Kryetari Dimitrievski mbajti fjalim para të ftuarve dhe bashkëqytetarëve të pranishëm, adhurues të këngës popullore.

Back to top
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Големина на фонт
Боја на контраст