Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Во среда трето прскање против комарци

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Се известуваат сите граѓани дека на ден 01.08.2018 година ( среда ) во раните утрински часови ќе се изврши авионско прскање против комарци на територија на Општина Куманово. Се известуваат пчеларите да превземат соодветни мерки за заштита на пчелите. Во случај на неповолни временски услови, истото се одложува за наредниот ден.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст