Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Известување за одбележување на 11-ти Октомври

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Ги известуваме сите субјекти и граѓани на Општина Куманово дека утре (11.10.2018, четврток ) со почеток во 11:00 часот пред споменикот Костурница во Куманово со свечена програма и полагање цвеќе ќе биде одбележан празникот 11-ти Октомври – Ден на народното востание и Ден на борецот.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст