Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележан светскиот ден на учителите

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска во организација на Сојуз на просветни работници на Република Македонија се одржа свечена академија, по повод петти октомври – Светскиот ден на учителите. На свеченоста присуствуваа Градоначалникот Максим Димитриевски, Заменик министерот за образование Петар Атанасовски, советници, просветни работници од други градови и ученици. На најдобрите просветни работници за учебната 2017/2018 година, градоначалникот Димитриевски им додели признаниа.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст