Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Потпишани Договори за соработка на ЈП “Куманово план”-Куманово

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска ЈП “Куманово план” потпиша Договори за соработка со Архитектонскиот, Градежниот факултет и ИЗИИС при Универзитетот “Св.Кирил и Методиј”-Скопје. На потпишувањето присуствуваше Градоначалникот на Општина Куманово Димитриевски. Со овие договори се овозможува продлабочување на соработка во областа на урбанизмот, архитектурата, градежништвото и заштита на културното наследство.

Врати се на врвот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Големина на фонт
Боја на контраст