Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Пуштени во употреба семафорите на Булеварот „Октомвриска Револуција“

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска беше пуштена во употреба електронската комуникациска опрема за регулирање на сообраќајот на раскрсницата на булевар „Октомвриска Револуција“ и улица „Пиринска Македонија“.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст