Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Авионско прскање против комарци

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Се известуваат сите граѓани дека на ден 05.07.2021 година (понеделник),
во раните утрински часови ќе се изврши авионско прскање против
комарци на територија на општина Куманово. Се известуваат пчеларите да
превземат соодветни мерки за заштита на пчелите. Во случај на
неповолни временски услови, истото се одложува за наредниот ден.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст