Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Известување

Поради обилните врнежи од дожд во изминатите неколку часа,екипите од општина Куманово,РЦУК,МВР,Јавните претпријатија и ППЕ се на терен и интервенираат на местата каде има помали проблеми предизвикани од невремето.Ги информираме граѓаните дека штетите предизвикани од денешните поројни дождови, можат да го пријавуваат на дежурниот телефон 195. Утре (18.06.2019,вторник) со почеток во 10:00 часот во просториите на општина Куманово,состанок ќе одржи Општински штаб за заштита и спасување,на кои ќе се донесат заклучоци за превземање на понатамошни активности за настанатата ситуација.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст