Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Известување

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Ги известуваме сите  субјекти и граѓани на Општина Куманово дека утре (08.09.2018, сабота ) со почеток во 11:00 часот пред споменикот Жена Борец (на градскиот плоштад) во Куманово со свечена програма и  полагање цвеќе ќе биде одбележан празникот 8-ми Септември – Денот на независноста на Република Македонија.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст