Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Божиќна честитка од градоначалникот Димитриевски

Денеска, на денот кога го прославуваме Христовото раѓање, Ви посакувам добро здравје, мир во душата, љубов и почит од најблиските и неизмерна среќа. Да пронајдеме радост во малите нешта, да си помагаме меѓусебно и да развиваме заедништво, кое ќе ни донесе успешни години на функционирање и работење.

Со благослов од Бога и вербата во подобри денови за сите нас, да продолжиме да чекориме по патот на сигурноста, надежта и сплотеноста. Нека е за многу години големиот христијански празник Божиќ!

Христос се роди – Навистина се роди!

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст