Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Претставници од Општина Куманово во посета на Нови Сад

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

По повод ден на град на Нови Сад, претставници од општина и советот на Општина Куманово, денеска присуствуваат во овој град. Делегацијата беше  на прием кај градоначалникот г-дин Милош Вучевиќ каде беа разменети подароци, а потоа и на свечена  академија која се организира по повод 271 година од постоење на овој град.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст