Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Боксерскиот клуб “Куманово 84” со медали на државното првенство

Учесници на поединечното државно првенство во бокс, кое се одржа во Охрид, Р.Северна Македонија, беа и членовите на боксерскиот клуб “Куманово 84”. На средбата со Градоначалникот Димитриевски тие ги истакнаа четирите медали,со кои се закитија на одржаното првенство и тоа од четворица учесници, тројца се бореа во финале, освојувајќи 3 сребрени и 1 бронзен медал.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст