Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Во сабота прскање против комарци

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Се известуваат сите граѓани дека на ден 16.06.2018 година (сабота) во раните утрински часови ќе се изврши авионско прскање против комарци на територија на Општина Куманово. Се известуваат пчеларите да превземат соодветни мерки за заштита на пчелите. Во случај да не се изврши авионско прскање поради неповолните временски услови, истото се одложува за наредниот ден.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст