Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Втора фестивалска вечер на „Рома Труба Фест„

Градоначалникот Максим Димитриевски во својот кабинет, вечерва ги прими претставниците од ансамблите што ќе настапат на втората вечер на фестивалот „Рома Труба Фест„. Потоа оствари средба со Амбасадорот  на Франција во РСМ Кристијан Тимоние. По средбата, заедно се упатија на градскиот плоштад каде ја проследија втората вечер на фестивалот „Рома Труба Фест„ на која настапија: Џамбо Агушев, Рос бенд Алимов, Среќко Ибраимовиќ, Синиша Станковиќ, млади Браќа Кадриеви од Белгија, како и оркестрите од Франција и Кипар, и специјалната гостинка „Љубојна“.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст