Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Годишен концерт на КУД “Српски вез”-Куманово

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

По повод 8 годишното постоење на КУД „Српски вез“ Куманово, денеска пред НУ Центар за култура Трајко Прокопиев се одржа традиционалниот годишен концерт. Овој настан е поддржан од страна на Министерствата за култура на РСМ и Р Србија, Управата за соработка со дијаспората и Србите во регионот и Општина Куманово. На настанот настапија членовите надетскиот и младински фолклорен ансамбл, првиот изведувачки ансамбл, етно групата со истакнати солисти, во придружба на оркестрот, како и членовите на детскиот културен центар „Карпош“Скопје. На концертот присуствуваше секретарот на Општина Куманово Александар Гелевски.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст