Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Годишен концерт на “Српски вез”

Вечерва на спортскиот терен во Соколана културно-уметничкото друштво Српски вез одржа годишен концерт, по повод 7-годишното постоење. На мини солистичкиот концерт настапи фолклорната секција, составена од детски, младински и првиот изведувачки ансамбл и етно групата со три музички нумери, придружувани од оркестарот на Српски вез. На настанот присуствуваше Секретарот на општина Куманово Александар Гелевски.

Врати се на врвот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Големина на фонт
Боја на контраст