Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Градоначалникот Димитриевски на увид на активностите на патот Куманово – Свети Николе

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Градоначалникот Максим Димитриевски заедно со Mинистерот за транспорт и врски Горан Сугарески и директорот на ЈП за државни патишта, Зоран Китанов, денеска го посети и изврши увид во работите кои се реализираат на регионалниот пат Куманово – Свети Николе.

На теренот се врши рехабилитација и асфалтирање на патниот правец во должина од 42 километри, со средства обезбедени преку Европската Банка за обнова и развој, а истата се очекува да биде завршена најдоцна до пролетта.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст