Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Градоначалникот Димитриевски и Владика Григориј на велигденска средба

По повод големиот христијански празник Велигден, Градоначалникот на општина Куманово Димитриевски денеска се сретна со митрополит Кумановско-осоговски, Владика Григориј вособорниот храм Св.Никола-Куманово. На празничната средба беа упатени честитки за добро здравје, среќа, мир, сплотеност меѓу луѓето и успеси на секое поле.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст