Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Градоначалникот положи свежо цвеќе на споменикот на авијатичарите

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Градоначалникот Димитриевски, заедно со делегација од советот на Општина Куманово положија свежо цвеќе по повод 77 години од загинувањето на осумте пилоти од петтиот ловечки полк на војската на кралството Југославија.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст