Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Делегација од општина Куманово во посета на Бијељина

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

 Делегација од Општина Куманово предводена од Градоначалникот Максим Димитриевски престојува во дводневна посета на збратимениот град Бијељина.Целтта на посетата е славата на градот „Свети Пантелејмон“ кој традиционално со посебени свечености се одбележува секоја година. По тој повод се одржа прием на делегации кај градоначалникот на Бијељина Миќо Миќиќ, полагање на цвеќе, акaдемија со културно – уметничка програма, концерт на градскиот плоштад и утринска литургија.
Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст