Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Женски камерен хор “Св.Злата Мегленска” со велигденски концерт

По повод големиот христијански празник Велигден во соборниот храм Св. Никола-Куманово се одржа традиционалниот велигденски концерт, под покровителство на градоначалникот и Советот на Општина Куманово, а во соработка со Фондација за култура и спорт Куманово.Културниот настан е во рамките на годишнатапрограма за културни манифестации на ОпштинаКуманово. Присутните имаа несекојдневна можност да ја проследат богатата програма на Женскиот камерен хор Св.Злата Мегленска, под диригентската палка на Летка Димовска Полизова. На концертот присуствуваа градоначалникот и претседателката на Совет на Општина Куманово

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст