Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

заврши Отвореното тениско првенство за тенисери и тенисерки до 14 години

По три дена натпревари на тениските терени кај Спортската Сала во Куманово , заврши Отвореното тениско првенство за тенисери и тенисерки до 14 години . Во категоријата на момчиња до 14 години триумфираше Амар Хусеиновиќ од Т.К.МТП од Скопје,додека кај девојчињата победи Ана Стојановска од Т.К Охрид . Турнирот беше организиран од Т.К.ТУМБА и од Сојузот на Спортови на град Куманово. Сите три дена поминаа во фер и коректна атмосфера и одиграни квалитетни натпревари на идните тениски звезди.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст