Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

“Заедно за граѓаните“

На Градскиот плоштадот денеска се одржа настан „Заедно за граѓаните“, на кој пред присутните беа презентирани показни вежби, активности, сервисни информации и услуги кои граѓаните можат да ги добијат од институциите. Настанот кој се одржува по повод празникот 8 ми Септември е во организација на Општина Куманово ,СВР, Територијалната противпожарна единица,  Црвен Крст и Итната медицинска помош.Оваа година манифестацијата е посветена на поголема безбедност во сообраќајот, потребата за поголема сообраќајна култура, почитување на сообраќајните правила и прописи, како и да не се уништува сообраќајната инфраструктура.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст