Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Известување

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Општина Куманово на ден 08.09.2020 ( вторник ) во 11:00 часот пред споменикот Жена Борец (на градскиот плоштад) со полагање на цвеќе, ќе го одбележи празникот 8-ми Септември – Денот на независноста на Република Северна Македонија. На одбележувањето на празникот ќе бидат испочитувани мерките за превенција од Ковид епидемијата.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст