Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Изложба на фотографии и промоција на монографија во чест на Драгомир Шојиќ

Вечерва во фоајето на НУЦК „Трајко Прокопиев“ беше отворена изложбата  во чест на Драгомир Шојиќ насловена како „Човек – Оркестар“. Изложени беа околу 22 фотографии од Душко Доцевски, кои го отсликуваат животот и делото на музичарот. Во склоп на изложбата беше промовирана и монографијата „Тамбурата на Шојиќ“ која е дело на Јордан Т. Пачков.

Настанот е под покровителство на Градоначалникот и Советот на Општина Куманово, а во организација на Фондација за култура и спорт при Општина Куманово.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст