Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Куманово го доби првиот жител во 2019 година

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Секретарот на Општина Куманово Десанка Стошевска го посети првото родено бебе на одделот за Гинекологија и Акушерство во Општа Болница – Куманово. Првото новороденче е машко, родено во 00:10 часот.

Секретарот на Општина Куманово Стошевска на мајката и семејството им честиташе за второто дете, посакувајќи им многу здравје и среќа. На семејството му беше подарена штедна книшка и други пригодни подароци.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст