Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Назначен нов директор на Домот за стари лица „Зафир Сајто“

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Дејан Стојановски денеска беше назначен за нов директор на Дом за стари лица „Зафир Сајто“. Стојановски е дипломиран педагог, а на позицијата директор доаѓа по дванаесет години работа во Здружение Регионален центар за лица со интелектуална попреченост „Порака Наша“ Куманово како едукатор – педагог.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст