Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележана годишнина од изградбата на црквата Свети Никола во Куманово

Македонска православна црква – Охридска архиепископија, Кумановско – осоговска епархија со свечена Архиерејска Божествена литургија го одбележа јубилејот 170 години од изградбата на црквата Свети Никола во Куманово.
Во црковниот храм пред многубројни верници со литургијата началствуваше Митрополит Повардарски, г.Агатангел во сослужение со надлежниот Митрополит Кумановско – осоговски г.Григориј.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст