Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележана годишнина од Кумановската битка на Зебрњак

На комеморативната свеченост посветена на одбележувањето на 110-тата годишнина од Кумановската битка на Спомен комплексот “Зебрњак”, во знак на почит делегации на Општина Куманово и Советот на Општината положија свежо цвеќе на споменикот.
Ова свечено одбележување е во организација на Одборот на Влада на Република Србија за негување на традицијата на ослободителните војни на Србија и од Амбасада на Република Србија во РСМ.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст