Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележани 78 години од излегувањето на јадрото на кумановскиот партизански одред

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска со полагање на цвеќе,на местото Цекова бавча (Спортска сала) се одбележаа 78 години од излегување на јадрото на кумановскиот партизански одред.

Врати се на врвот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Големина на фонт
Боја на контраст