Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележан „Втори Април„ – Светскиот ден на аутизмот

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Културното Здружение „Визиони М„ – Огранок Куманово денеска на градскиот плоштад  по повод втори – Април -светскиот ден на Аутизмот организираше програма посветена на овој ден. Преку музика и говори на дефектолози  се одбележа денот на лицата со аутизмот. На настанот присуствуваше и градоначалникот Максим Димитриевски .

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст