Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележан денот на првиот механизиран пешадиски баталјон

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Градоначалникот Максим Димитриевски денеска присуствуваше во касарната „Боро Менков„ на свеченото одбележување на Денот на Првиот механизиран пешадиски баталјон. По тој повод припадниците на АРМ продефилираа низ кругот на касарната, а беше изложено и дел од воена опрема и оружје со кое располага единицата. На прославата присуствуваа и високи претставници на АРМ, преставници од државна управа, јавните установи и служби, градоначалниците и преставниците на единицате на локалната самоуправа, бизнис секторот и соработниците на Армијата.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст