Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележан националниот празник Илинден во Пелинце

Денеска во Меморијалниот центар АСНОМ-Пелинце беше одбележан големиот државен празник 2 август –Илинден. За Денот на Републиката со пригоден говор се обрати Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски.  На свеченото одбележување, пред споменикот на АСНОМ свежо цвеќе положи делегација од Општина Куманово, предводена од Градоначалникот на општината, Максим Димитриевски.

 

 

Врати се на врвот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Големина на фонт
Боја на контраст