Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележан патрониот празник во ООУ „Крсте Мисирков„

Со пригодна свеченост денеска во Основното училиште „Крсте Мисирков„ беше одбележан патрониот празник. По тој повод делегации од општина Куманово, советници во Советот на Општина и претставници од училиштето положија цвеќе на бистата во училишниот двор.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст