Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележан патрониот празник на ООУ “Кочо Рацин” Куманово

Со пригодна свеченост денеска во ООУ “Кочо Рацин” – Куманово беше одбележан патрониот празник и 76 години од постоење на училиштето.

По тој повод Градоначалникот Максим Димитриевски и делегација од Општина Куманово положија цвеќе на бистата на Патронот и присуствуваа на настанот следејќи ја презентацијата “Во чест на Рацин”.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст