Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележан патрониот празник на ООУ Христијан Карпош

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска ООУ”Христијан Карпош”-Куманово свечено го одбележа патрониот празник,76 години од загинувањето на патронот, партизанскиот командат Карпош од Куманово.
На свеченото одбележување присуствуваа Атина Мургашанска, претседател на Совет на Општина Куманово и претставници од Секторот за образование при општината.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст