Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Организиран заеднички ифтар на градскиот плоштад

Во организација на Општина Куманово и Младински Исламски Форум, на градскиот плоштад во Куманово, вечерва се одржа заеднички Ифтар. На настанот присуствуваше градоначалникот Максим Димитриевски, претставници од централната и локалната власт, теолози, претставници на невладини организации и граѓани. Народниот ифтар се одржува неколку години наназад, а вклучува заедничка вечера која оваа година започна во 19 часот и 58 минути.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст