Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Петок и сабота ART ATTACK фестивал во Куманово

Во петок и сабота со почеток во 20:00 часот на градскиот плоштад на две бини (пред НУЦК “Трајко Прокопиев„ и пред споменикот Жена Борец), за прв пат оваа година ќе се одржи фестивалот ART ATTACK. Истиот е во организација на Фондација за култура и спор, со поддршка на Општина Куманово и Министерство за култура.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст