Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

,,Пиле копче-женски накит” е сувенир на Општина Куманово за 2018 година

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Општина Куманово, по распишаниот јавен конкурс за избор на сувенир го избра ,,Пиле копче-женски накит” за сувенир на општината за 2018 година. Сувенирот е изработен од страна на нашата сограѓанка Јелена Спасовски.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст